Niekolko postrehov k zeleny.whian.net

For testers we cooperate with about testing CMS and applications' builds / Pre testerov, s ktorými spolupracujeme na testovaní CMS a verzií aplikácií
Forum rules
Only testers we cooperate with - if you're user, don't post here - it will be erased.

Iba testeri s ktorými spolupracujeme - ak ste užívateľ, prosím neprispievajte sem - bude to vymazané.

Niekolko postrehov k zeleny.whian.net

Postby qaws on 08 Dec 2007, 00:28

Veci, ktore sa mi nepacia aj napriek tomu, ze su niekedy aj beznou praxou:

1. Po registracii prislo mailom heslo (pri zadavani hesla mi ho nemohol nikto vidiet cez plece, v maili ano)
2. Nevidel som / neprisiel som na moznost, ako sa odhlasit.
3. Ked sa v hladani nic nenajde, zisiel by sa aj oznam o tom, co sa vlastne deje.
4. Hladanie by malo aj niekde vypisat, co sa hlada (ked clovek zabudne, tak ma smolu).
5. Galeria ma anglicky nadpis aj v slovenskej verzii - to ludi velmi odpudzuje.
qaws

Re: Niekolko postrehov k zeleny.whian.net

Postby Marcel Zúbrik on 08 Dec 2007, 01:42

Vdaka qaws,

tvoja registracia mi pomohla tiez objavit problem s aktivaciou konta. Nastavil som ti ho tak, aby si mohol pisat clanky. Pokial budu clanky mimo temy, prosim davaj im datum publikovania do buducnosti, aby neboli viditelne, pripadne ich hned zmaz.

K tomu co si objavil:
  1. zobrazovanie hesla moze ovplyvnit spravca stranok tym ze vymaze v subore vizualu miesto pre premennu <!-- W_PASSWORD //-->. Vo vacsine vizualov to zrejme nebude, no mam to tam ako ukazku dostupnej premennej, pre pripad, ze by ju niektori admin chcel pouzivat.
  2. ano, to je problem suvisiaci s chybou pri aktivacii konta. Pri normalnej aktivacii sa samozrejme odhlasit da. Pracujem na rieseni, zajtra by to mohlo byt opravene, dam sem potom vediet.
  3. to tam naozaj chyba - zapracujem.
  4. hladanu frazu zobrazuje v titulke (<title>), no vidim, ze by sa to zislo pridat aj do obsahu.
  5. nateraz som to spackal tak, že som oddelil SK a EN lomitkom, no davam si do ToDo listu, ze by bolo elegantnejsie to pridat k premennym daneho jazyka v Coppermine prekladoch.

kodu zdar
Marcel Zúbrik - Whian.net founder and developer
Marcel Zúbrik
Site Admin

Postby Marcel Zúbrik on 08 Dec 2007, 02:19

Este k tej registracii a heslu. Heslo je mozne poslat v "ne-hash-ovanej" podobe samozrejme iba raz a to pri registracii. V databaze su uz za-hash-ovane MD5kou.

S pravomocami na pisanie clankov mozes pisat clanky za pouzitia HTML prostrednictvom webu, alebo za pouzitia programu Publikator - staci v jeho Nastaveniach zmenit udaje Demo uzivatela na tie, ktore si zadal pri registracii.

Vdaka
Marcel Zúbrik
Site Admin

Postby qaws on 08 Dec 2007, 12:01

Takze som chvilu skusal a su tu objavene nove problemy:

Velka chyba - mozem upravit lubovolny clanok, nie len moje (to by asi nemalo ist).
Okrem toho je tu viac XSS zranitelnosti, su vacsinou len pri POST a su ciastocne osetrene, takze by to nemal byt az tak velky problem, ale problemom je to stale.
Este tu asi aj blbnu preklady - zislo by sa upozornit na vyber neexistujuceho clanku. V preklade sa taktiez objavuje zle prvy jazyk - skus u prveho clanku.
qaws

Postby Marcel Zúbrik on 09 Dec 2007, 20:11

Dakujem za dolezity report. Hlavne to s editaciou clankov inych uzivatelov ma znepokojilo - musel som pre niektorej z vacsich uprav urobit hrubku.

Zial tento vikend mi necakane zomrela starka. Cakaju ma neprijemne vybavovacky, chodenie po uradoch a smutny pohreb. Na par dni sa preto mozno odmlcim. Dufam, ze ku koncu buduceho tyzna uz budem v stave pokracovat v praci na opravach objavenych problemov.

Este raz vdaka a pekny den
Marcel Zúbrik
Site Admin

Return to Testers / Testeri